Δευτέρα 9 Ιανουαρίου 2012

ΜΕΓΑΛΟ ΔΙΠΛΟ ΓΙΑ ΤΟ ΣΤΡΑΤΩΝΙ

Επιμέλεια: Μάνος Κατσαβαβάκης
Με την εκτός έδρας νίκη επί της Νήαρ Ήστ στην Αθήνα με 77-71 συνέχισε το Στρατώνι τις υποχρεώσεις του για το Πρωτάθλημα της Β' Εθνικής. Στην καλύτερη φετινή μας εμφάνιση και παρά την απουσία του Κουντουρατζόγλου αλλά και την μικρή συμμετοχή(5') του Δασκαλόπουλου λόγω γαστρεντερίτιδας, η ομάδα έδειξε ότι έχει αδικήσει τον εαυτό της με την μέχρι τώρα εικόνα της. Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν πιο δυνατά τον αγώνα(15-7 στο 8') αλλά το παιχνίδι ισορρόπησε μέχρι το ημίχρονο(36-40).

Με την έναρξη της επανάληψης οι αθλητές του Δημήτρη Μύθου έπαιξαν εκπληκτική άμυνα και κράτησαν την Νήαρ Ήστ με ένα τρίποντο για 8' και το σκόρ πήγε στο 39-54. Η ίδια εικόνα υπήρξε και στην 4η περίοδο αφού παρά την πίεση από τους εκδηλωτικούς φίλους των γηπεδούχων το μόνο που κατάφεραν ήταν να μειώσουν στο 66-71(37') αλλά 2 μεγάλα τρίποντα του Πεγιά και οι εύστοχες βολές μας έδωσαν την μεγάλη νίκη.
Επόμενος αγώνας την Κυριακή (15/1) στη 13.00 στην Αρναία με τον Δούκα.
Το Δ.Σ. θέλει να ευχηθεί στον αθλητή μας Πεγιά Γιώργο να του ζήσει το νέο μέλος της οικογένειας του. Τέλος καλή χρονιά σε όλο τον κόσμο με υγεία.